66_otomobilnews_temmuz_2018_kapak_300

 

Merhaba.

Ülkemizden genç sporcular dünya arenasında peş peşe başarılara imza atarak dikkatimizi çekiyorlar. Onlardan en yenisi Ayhancan Güven. Tecrübeli bir yarışçı olan Hakan Güven’in oğlu ve Alkan Güven’in yeğeni olan henüz 19 yaşındaki genç Ayhancan, Porsche Carrera Cup Fransa Serisi’nin 13-15 Temmuz tarihlerinde Fransa Dijon pistinde koşulan serinin üçüncü ayağında, bir birincilik bir de üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza attı.

Tabii ki bu ilk başarısı değildi ama birincilikleri hızla artmaya devam ediyordu. Üstelik Dijon pistinde ilk kez yarışan genç sporcu, bu pistte daha önce defalarca yarışmış olan tecrübeli rakipleri arasında elde ettiği bu sonuçlarla büyük takdir topladı.

Ayhancan Güven, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Spor Toto desteği ile yarışıyor ancak bu desteklere ulaşmak hiç de kolay olmadı. Genç pilotumuz sponsor bulabilmek için özellikle babası Hakan Güven’in tüm desteğini arkasına alarak yıllarca kapı kapı dolaştı. Nihayetinde Serkan Yazıcı’nın TOSFED Başkanı olması ile birlikte sponsorluklar da ortaya çıkmaya başladı.

Şimdi Yerli ve Milli markalarımızın desteğinin tam zamanı.

Eğer dünya arenasında adınızı duyurmak istiyorsanız, işe kendini ispatlamış ve daha pek çok başarıya imza atacağı garanti olan bir Türk gencini destekleyerek başlayabilirsiniz…

 

Yenilik Porsche 4 Panamera Sport Turismo
Yenilik Audi A1 Sportback
Yenilik Toyota Supra
Yenilik Renault T Sport Racing
Pratik Bilgiler Klima Kullanımı
Lansman Peugeot 508 – Monaco
Lansman Mercedes-Benz A-Serisi
Lansman Peugeot Rifter – Monaco
Lansman Mercedes-Benz X-Class X 350 d 4 MATIC
Test Sürüşü Hyundai Kona
Motorsporları Türkiye Karting Şampiyonası – Körfez
Motorsporları Intercity İstanbul Park Pist Yarışları

 

 

İNDİROKU