61_otomobilnews_subat_2018_kapak_300

Merhaba.

OGD (Otomotiv Gazetecileri Derneği) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının finalistleri belli oldu. OGD üyesi 76 otomotiv gazetecisinin yaptığı oylama sonucunda Ocak 2017 – Şubat 2018 tarihleri arasında satışa sunulmuş olan 23 aday otomobil arasından BMW 5 Serisi, Ford Fiesta, Hyundai Ioniq, Peugeot 5008, Skoda Kodiaq, Volkswagen Polo ve Volvo XC60 finale kalmaya hak kazandı.

3 Nisan tarihinde başlayacak ikinci aşamada ise 7 finalist otomobilin test sürüşü Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek ve ardından ikinci oylamaya geçilecek. Bu oylamada her jüri üyesi sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. En fazla puan alan finalist, Türkiye’de Yılın Otomobili seçilecek. Birincinin açıklanacağı Gala Gecesi ise 17 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

Birinci seçilen marka, Yılın Otomobili logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. OGD üyeleri seçim yaparken şu kriterlere göre oy veriyor: “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı.”

Bakalım bu yıl kazanan kim olacak?

 

 

İNDİROKU

 

 

Kısa Haberler
Yenilik Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition
Yenilik Mercedes-Benz A Class
Yenilik Hyundai i30 Fastback
Yenilik Mercedes-Benz S Class Coupe
Lansman Yeni Dacia Duster Türkiye’de
Lansman Honda Civic Sedan’a Dizel Motor
Test Sürüşü Ford Fiesta
Test Sürüşü Ford Edge
Sektörden Otoshops Sektör Değerlendirmesi