25_otomobilnews_subat_2015_kapak_300

 

Merhaba.

Ağır kış şartları tüm Türkiye’yi etkisi altına aldı. Biz bu sayıyı hazırlarken İstanbul’da 24 saat boyunca kesilen elektriğimiz ve tamamen ulaşıma kapanan yollar nedeniyle bir hayli zorlandık. Kar yağışı o kadar yoğundu ki kış lastiği bile fayda etmedi. Zaten valilik de bir emir yayınlayarak zinciri olmayan araçların trafiğe çıkışını yasakladı. Bu noktada kendimize bir ders çıkarttık. Kış lastiğimiz olsa bile aracımızda mutlaka zincir bulundurmalıyız.

Otomotiv dünyasında yenilikler bitmiyor. Ülkemizi en yakından ilgilendireni ise Honda’nın makyajlı CR-V’si. Konu sadece makyaj değil tabii ki. Yenilenen Honda CR-V’de manuel versiyonda 120 HP olarak sunulan 1.6 litre dizel motor 160 HP’ye çıkartılmış. Range Rover Evoque’da kullanılan 9 ileri otomatik şanzıman adapte edilmiş ve üstüne 4×4 çekiş sistemi eklenmiş. Bu kombinasyon vergi sistemimiz dâhilinde tüketiciye sağlanabilecek tüm faydaları sonuna kadar zorlamış. Türkiye’ye gelişini merakla bekliyorum.

Kötü hava koşulları ilerleyen günlerde peşimizi bırakmayacak gibi görünüyor. Özellikle bu havalarda komşularınızla toplanıp mümkün olduğu kadar az araçla yola çıkmaya gayret etmelisiniz. Toplu taşımayı kullanın demek isterdim; ancak son iki günde İstanbul’da bu pek mümkün olmadı.

 

ŞUBAT SAYIMIZDA NELER VAR?

Kısa haberler Otomotiv Dünyasından Son Haberler
Bilgi Kış Lastiği
Yenilik Honda CR-V
Ertuğrul Ersin Ooo sevince…
Yenilik Hyundai Tuscon
Lansman Yeni Ford Mondeo Türkiye’de
Test Sürüşü Hyundai i20
Test Sürüşü Mazda3 1.5 120 Hp Skyactive A/T
Test Sürüşü Opel Meriva 1.6 CDTi
Test Sürüşü Hyundai ix35 2.0 CRDi 4×4 A/T
Forum Insignia Team
ATV-UTV Can-Am Maverick X DS Turbo
Motosiklet Yamaha YZF R25 ve MT-09 Tracer
Motorsporları Haberler
Motorsporları TOSFED Ödül Töreni

 

 

İNDİR OKU