74_otomobilnews_nisan_2019_kapak_300

Merhaba.

LASSA bir dönem ülkemizde yarış lastikleri üretimine başlamış ve motorsporları camiasında beğeni ile karşılanmıştı. Ancak bu heyecan maalesef uzun ömürlü olamadı. Yakın geçmişte yine yerli bir markamız yarış lastikleri için kolları sıvadı ve hızla ilerlemeye devam ediyor.

Yerli sermayeli lastik üreticimiz PETLAS, Corsa Cup ve Fiat Egea Cup için ürettiği yarış lastikleri ile ses getirmeye devam ediyor. Kendi bünyesinde Petlas Motorsport ismiyle bir motor sporları departmanını da hayata geçiren PETLAS, yarış lastiği ürünü portföyünü geliştiriyor. Yurt içi ve küresel pazarlara yönelik toprak ve asfalt zeminlere uygun ralli lastiklerinin geliştirme programını da sürdürüyor. Markanın amacı yurt içi ve küresel pazarlara yönelik toprak ve asfalt zeminlere uygun ralli lastiklerinin geliştirmek ve üretimine devam etmek.

PETLAS kurmaylarını bu keyifli ve gurur verici vizyonlarından dolayı kutluyorum. Şu ana kadar oldukça başarılı ilerliyorlar. Umarım yakın zamanda sadece ülkemizde değil, dünya çapında tanınan bir yarış lastiğimiz olabilir…

 

Yenilik Renault EZ-FLEX
Yenilik Volkswagen ID. ROOMZZ
Yenilik DS’den 4 Yeni Elektrikli
Yenilik Mercedes-Benz’den 5 Yeni Yıldız
Yenilik Peugeot 208
Lansman Yeni Opel Combo
Lansman Hyundai Kona 1.6 Dizel
Test Sürüşü Mercedes-Benz CLS 400d 4MATIC
Test Sürüşü Audi Q8 50 TDI quattro
Test Sürüşü Opel Insignia GSi 4×4
Motorsporları Peugeot 208 R2
Motorsporları BOM Monaco

 

İNDİR