65_otomobilnews_haziran_2018_kapak_300

 

Merhaba.

Tofaş’ın, düzenlediği “Müşteri Deneyimi Hackathon”u, gençler tarafından ilgiyle karşılanmış. Gençlere yenilikçi fikir ve projelerini gösterebilme imkânı sağlayan yarışmaya Türkiye genelinden toplam 250 kişi başvurmuş. Yarışmaya katılan 12 proje Tofaş içerisinde değerlendirilmiş ve söz konusu değerlendirmenin arasından seçilen projelerin geliştirileceği duyurulmuş. Ayrıca değerlendirme sonucunda birinci olan grup 10.000, ikinci grup 7.500, üçüncü grup ise 5.000 TL’lik para ödülü kazanmış.

Bu proje gençlere şans tanınması noktasında çok umut verici bir proje ama daha önemli bir detay var. Tofaş, son yılarda oldukça sık teknoloji atakları ve müşteriye dokunabilmek amaçlı aktiviteler yapmaya başladı. En yakınları Egea’lar ile genç yetenekleri keşfetmeye yönelik olan “TOSFED Yıldızını Arıyor” ve akıllı bir uygulama olan “Yol Arkadaşım”. Bunlar sadece göz önünde olanlar. Bir tık daha altta pek çok harika proje var.

Tüm bu operasyonların başında ise heyecanını ve enerjisini hiç kaybetmemiş, neredeyse hiç yorulmayan, hemen hemen her yerde olmayı başaran Fiat İş Birim Direktörü Altan Aytaç var.

Mütevaziliği ile tanıdığımız Altan Bey hem çığır açan projelerin doğuş süreçlerinde hem de hayata geçme aşamalarında varlığı ile ekibini motive etmeyi başarıyor. Evet, her projenin canla başla çalışan neferleri var ama Altan Aytaç’ın inancı ve sağladığı motivasyon olmasa Fiat’ın bu kadar enerji dolu olması pek de olası görünmüyor.

Diğer yöneticiler her fotoğrafta en önde olmayı isterken Altan Aytaç tam da bu fotoğraf da olduğu gibi gençlerin arasında, büyük tablonun bir parçası olmanın mutluluğu ile en arkalarda olmayı tercih ediyor.

Fiat’ın gizli kahramanı Sayın Altan Aytaç’a yeni projelerinde de başarılar diliyor, heyecanı ve enerjisi ile diğer markalara da örnek olmasını temenni ediyorum.

 

 

Kısa haberler
Yenilik Audi Q8
Yenilik Peugeot 508 SW
Yenilik Lexus RX L
Yenilik Fiat 500 Collezione
Konsept Porsche 911 Spedstar Concept
Lansman Citroen Cactus
Tasarım Cupra Hikayesi
Ticari Araç Ford Ticari Ailesi
Test Sürüşü Hyundai i20 Active
Test Sürüşü Ford Fiesta
Sektörel Porsche 70 Yaşında
Motosiklet Motorcu Dostu Trafik Hareketi
Motorsporları TOSFED’in İlk Yıldızı Belli Oldu
Motorsporları Ayhancan’dan Pist Rekoru

 

 

İNDİROKU