55_otomobilnews_agustos_2017_kapak_300

Merhaba.

Maalesef yine üzücü bir ay geçirdik. Motosiklet camiasının kahramanı Altın Elbiseli Adam lakaplı Barkın Bayoğlu’nu elim bir kazada kaybettik. Bu kazada 2 kişi hayatını yitirdi. Maalesef bir anlık sinir ve dalgınlık dönüşü olmayan sonuçlar doğurabiliyor. Bu kazada hayatını kaybedenleri geri getirmek mümkün değil ama önemli dersler çıkartabiliriz. Bu senaryo otomobil ya da başka araçlarla da başımıza gelebilirdi. Hepimizin trafikte çok dikkatli olmamız ve anlık sinirlere teslim olmamamız gerekiyor.

İstanbul’da yaşayan araç sürücüleri bir anda dolu kabusuyla baş başa kaldılar. Ceviz büyüklüğündeki dolu taneleri araçları ve binaları kurşun gibi delip geçti. Doluya yakalanan araçlarda ki dolu göçüğü sayısının ortalama 30-40 civarlarında olduğu söyleniyor.

Bu dolu hikayesinin bir de sıfır otomobil tarafı var. Pek çok bayinin araç stok alanlarının üstü açık. O bölgedeki sıfır araçların neredeyse tamamı çok ciddi hasar aldı. Şimdi markalar kara kara bu araçları ne yapacaklarını ve zararlarını nasıl telafi edeceklerini düşünüyorlar.

Her durumu fırsata çevirebilen uyanıklar bu konuda da girişimci ruhlarını ortaya koyup hasarlı araçları düşük fiyatlara alıp, yaptırdıktan sonra satmaya çalışacaktır. Özellikle birkaç ay sıfıra yakın otomobiller satın alırken iyice incelemenizde fayda var.

 

Audi A8
Rolls Royce Phantom
Mercedes-Benz X-Serisi
Mazda CX-5 ve MX-5 RF
Honda X-ADV
Dacia Duster 1.2 EDC
Peugeot 3008 Grip Control
Renault Megane Sedan
Toyota C-HR Hybrid
Peugeot 301
Türkiye Pist Şampiyonası – Serres
Türkkiye Tırmanma Şampiyonası – Çankaya

 

İNDİROKU