76_otomobilnews_agustos_2019_kapak_300
Merhaba.
Dünyanın sayılı zor ve uzun yarışları arasında sayılan TransAnatolia kısa sayılabilecek bir süre içinde dünyanın en iyi ralli raid yarışlarından biri olarak anılmaya başlandı. 
Türkiye’nin ilk ve tek cross country ralli organizasyonu olan TransAnatolia, 9. kez düzenleneceği 2019 yılında FIA Cross Country Dünya Kupası‘na aday yarış olarak düzenlenecek. 24-31 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan organizasyonun adaylık başvurusunun Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından kabul edilmesiyle birlikte, Dünya Ralli Şampiyonası‘nın ardından ülkemize ikinci bir FIA organizasyonu kazandırma yolunda önemli bir adım atılmış oldu. Bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın da desteği ile Göbeklitepe’ye kadar uzanacak olan TransAnatolia 2019, Bolu’dan başlayarak, Haymana, Tuz Gölü, Meke Gölü, Kapadokya, Nemrut Dağı, Mardin, Harran rotasının ardından 7 gün ve yaklaşık 2300 km. sonunda Göbeklitepe‘de son bulacak.
Çığ gibi büyüyen organizasyon bu sene 87 yarışmacıya ev sahipliği yapacak.
Bu yıl Bolu Abant’tan start alacak ve 7 gün boyunca 2300 km yol kat edecek olan yarışı biz de gün gün yakından takip edeceğiz.
Transanatolia’nın tüm detaylarını bir sonraki sayımızda sizlerle paylaşacağız.