Ssangyong Korando Eco Challenge yarışları tamamlandı

024 copy

Şahsuvaroğlu Dış Ticaret’in Distribütörlüğü’nde ithal edilen Ssangyong marka araçların Yetkili Satıcısı YMY Otomotiv’in organize ettiği Koranda Eco Challenge yarışlarında heyecan doruğa ulaştı.

21 Nisan 2013 Pazar günü Autodrom Pisti’nde gerçekleşen yarışlara katılmak isteyen doğa ve Ssangyong severler, sabah saat 10:30 da YMY Tuzla Plaza’da buluştular. Saat 11:00 de hareket eden konvoy, 70 araç ile harekete geçti. Katılımın yoğunluğu ile raodshow a dönüşen yolculuk çevredekilerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

Etkinliğin yapıldığı Autodrom pisti gün boyu keyifli anlara tanık oldu. Açık büfe brunch ve öğleden sonra barbekü keyfi ile ikramlar devam etti. Sağlanan oyun alanları ile çocuklarda unutulmadı.

4 er kişiden oluşan 21 takımın yarıştığı organizasyonda, yarışmacılar yoğun çaba gösterdiler. Yarışlarda 1. olan takım toplam 12 tur, 18 km sonunda 4.6 l/100 km ortalama yakıt tüketimine ulaştı.

2.lik için 2 takımın kıyasıya mücadelesi, toplam 72 tur boyunca devam etti. Eşitliğin bozulmaması nedeni ile 2. ve 3. Kura çekimi sonrası belirlendi. 2. ve 3. olan takımlar  4.7 l/100km ortalama yakıt tüketimine ulaştılar.

Yarışlarda kullanılan Ssangyong 2.000 Cc dizel, 175 ps, 360 nm torka sahip Korando’ların yakaladığı ortalama yakıt tüketimi dikkat çekici idi.

129 copy

Yarışlar sonrası dereceye giren takımların ödülleri Sn. Yunus Şahsuvaroğlu tarafından verildi. Ödül töreninde konuşan Şahsuvaroğlu “Eco Challenge gibi bir organizasyon ile doğaya olan hassasiyetimizi gösterdiğimiz için son derece mutluyum, organizasyonda emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum, tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. YMY Otomotiv Yöneticileri’nin dereceye giren takımlara kupalarını vermesi ile keyifli gün sona erdi.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>